Uděláte si radost novým autem ještě před Vánoci?

Aleš Zich

Aleš Zich

Náš klient o koupi vozu uvažoval několik let, ale žádné zajímavé auto jej neoslovilo. V těchto předvánočních dnech se ale zadařilo. Čekal na něj krásný červený Ford Focus 1.5 EcoBoost 110 kW se sportovním paketem ST.

Auto je z roku 2016, má najeto 88 tis. km a podle naší prohlídky se jeví zcela bez chyby. Prošlo sice střední havárií na přední část, ale oprava se nedotkla nosných částí a byla provedena zjevně kvalitně z originálních dílů. Jinak ale nebylo autu co vytknout. Motor šel za studena i za tepla zcela hladce, bez jakýchkoliv rušivých zvuků či náznaků závady. A že jsme si u tohoto motoru dali s kontrolou skutečně záležet, protože motory EcoBoost od Fordu umějí občas pořádně zazlobit mechanickými poruchami. Proto jsme nevynechali ani detailní poslech stetoskopem při běhu studeného i teplého motoru ze všech stran. Pro tyto motory doporučujeme několik zásad: časté výměny olejové náplně (po cca 10, max. 15 tis. km, hlídat si hladinu oleje v motoru), auto nehonit, dokud se motor nezahřeje a ohřáté ho také nepřetěžovat. Zkrátka podle nás nejsou motory EcoBoost úplně pro každého a nejsou už zdaleka tak „blbuvzdorné“ jako bývaly atmosférické benzínové “1.6ky”, kterým se skoro nedalo ublížit. A když ano, to už jste se museli opravdu hodně snažit. Tenhle červený focus je moc pěkný, plně funkční kousek, který nabídne i zajímavé zážitky ze svižného svezení. Podvozek má totiž naladěný naprosto skvěle, jak bývá u focusů zvykem. Věříme, že bude novému majiteli dělat radost a při dobré péči i spolehlivě sloužit.

PS: A co vy? Uděláte si také radost ve vánočním čase koupí prověřené ojetiny? Nebo co třeba udělat radost někomu blízkému? Pomůžeme vám malým tipem na velký dárek. Připravili jsme pro vás celkem čtyři varianty voucherů na naše služby. Všechny verze dárkových poukazů jsou výjimečně zvýhodněny o 10 % a jejich platnost je až do konce srpna 2020. Bližší informace najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Objednávka služeb

Videoprůvodce koupí ojetiny