O nás

Kdo je kdo?


Aleš Zich

„Mou hlavní činností v rámci Auto AZ je zároveň s péčí o rozvoj firmy již skoro 20 let prověřování a kontrola technického stavu ojetých vozidel před koupí. O auta se aktivně zajímám už od dětství. Rodinnou Škodovku „stodvacítku“ jsem průběžně rozebíral a zase skládal už od 12ti let. Tehdy jsme s klukama řešili, kolik má které auto „na tacháči“ a jestli je lepší Škoda 120 L, LS nebo GLS. Protože mě to bavilo, učil jsem se všechna svoje auta od první Škody 100 koupené v 15ti letech přes VW, Dacii a Citroën opravovat co nejvíce sám. Na potkání jsem seřizoval ventily a předstih každému, kdo mě ke svému autu pustil. Těšilo mě, když měl pak motor lepší zvuk i zátah. Časem jsem při studiu střední automobilové školy a poté i vysoké technické školy se zaměřením na konstrukci vozidel dospěl k tomu, že jsem provozoval vlastní autodopravu a autoservis. V tomto období jsem nasbíral pro mne velmi cenné zkušenosti s diagnostikou vozidel a zjišťováním původu, příčin a souvislostí jejich poruch. V dalších letech jsem vystudoval technické znalectví v oboru analýza silničních nehod, oceňování vozidel a strojů. V roce 2000 pak vznikl nápad na zavedení profesionální služby prověřování a kontroly ojetých aut před koupí. Tak vznikl projekt Auto AZ (dříve Auto AZ Consulting), skrze který dodnes realizuji se skvělými kolegy svou chuť pomáhat a asistovat při koupi ojetých automobilů s jasnou historií, skutečným počtem najetých kilometrů a všemi informacemi o technickém stavu, které jsou důležité pro vaše rozhodnutí o jeho nákupu. Věřím, že budete se službami a produkty Auto AZ spokojeni a přinesou vám vysokou přidanou hodnotu. Těším se s vámi na viděnou.“ Aleš Zich.

Matěj Horňák

„Má vášeň k autům se projevila hned, jak jsem začal mluvit. Podle slov mé rodiny jsem uměl dříve vyjmenovat všechny značky aut, než vyslovit „máma“ a „táta.“ Když mě pak v pěti letech poprvé děda posadil za volant Škody Felicie, měl jsem jasno. U aut chci jednou zůstat. Vystřídal jsem řadu zaměstnání, kde jsem byl s ojetými vozy denně ve styku. V době, kdy jsem pracoval v jednom z největších autobazarů v ČR mi to došlo. Nechci pouze vozy nakupovat a prodávat, ale chci také dělat lidi šťastnější, pomáhat jim s výběrem jejich nového člena rodiny. K tomu mi pomohl dobrý dlouholetý kamarád Aleš Zich. Dnes mě má práce naplňuje a největší odměnou pro mě je, když jsme schopni klientovi splnit vše, co od nákupu a samotného vozu vyžaduje.“ Matěj Horňák.

Auto AZ  – zkontrolujeme auto před koupí
Jsme tým lidí, které spojuje zájem o automobily a chuť bezpečně provádět naše klienty bouřlivými vodami obchodu s ojetými auty. Pomůžeme vám lépe se orientovat při nákupu, servisu i prodeji ojetého auta.
Mnoho zákazníků s námi za poslední dvě desetiletí koupilo ojetý automobil snadno, rychle a za nejlepší možnou cenu. Ostatně podívejte se na naše reference. Také vy si můžete s naší pomocí pořídit svůj vysněný ojetý vůz. S minimálním rizikem a velmi pohodlně. Těšíme se na spolupráci.