O nás

To jsem já, Aleš Zich :-)

Jmenuji se Aleš Zich  a mou hlavní činností v rámci Auto AZ Consulting je zároveň s péčí o rozvoj firmy již 15 let prověřování a kontrola technického stavu ojetých vozidel před koupí pro vás, naše klienty. Mnoho našich zákazníků již díky prověření ojetiny před koupí koupilo ojetý automobil snadno, rychle a za nejlepší možnou cenu. S minimálním rizikem a velmi pohodlně s námi pořídili svůj vysněný ojetý automobil stejně jako ho můžete s naší pomocí koupit i vy.

Pomůžeme vám lépe se orientovat při nákupu a prodeji ojetého auta.

Já osobně se zajímám aktivně o automobily již od dětství. Rodinnou Škodovku „stodvacítku“ jsem řídil a průběžně rozebíral a zase skládal už od 12ti let. Tehdy jsme s klukama řešili kolik má které auto „na tacháči“ a jestli je lepší Škoda 120 L, LS nebo GLS. Protože mě to bavilo, učil jsem se všechna svoje auta od první Škody 100 koupené v 15ti letech přes VW, Dacii a Citroën opravovat co nejvíce sám. Na potkání jsem seřizoval ventily a předstih každému, kdo mě ke svému autu pustil. Těšilo mě, když měl pak motor lepší zvuk i zátah.

Časem jsem při studiu střední automobilové školy a poté i vysoké technické školy se zaměřením na konstrukci vozidel dospěl k tomu, že jsem provozoval vlastní autodopravu a autoservis. V tomto období jsem nasbíral pro mne velmi cenné zkušenosti s diagnostikou vozidel a zjišťováním původu, příčin a souvislostí jejich poruch.

Po nějaké době už mě tolik nebavilo ležet každý den pod auty špinavý od oleje a něco montovat, s olejem občas odkápnutým do pusy nebo očí. Vystudoval jsem si tedy ještě technické znalectví v oboru analýza silničních nehod, oceňování vozidel a strojů a protože diagnostika a celkové zjišťování stavu ojetých aut mě nadále bavilo a také si mě často různí kamarádi a známí přizvali k posouzení ojetiny před koupí, přišel jednou v noci – přesně v 1h po půlnoci v posteli někdy v roce 2000 🙂 nápad na zavedení profesionální služby prověřování a kontroly ojetých aut před koupí.

A tak vznikl projekt Auto AZ Consulting, skrze který dodnes realizuji svou chuť pomáhat a asistovat vám, našim klientům kupovat ojeté automobily s jasnou historií, skutečným počtem najetých kilometrů a všemi informacemi o technickém stavu ojetiny, které jsou důležité pro vaše rozhodnutí o jeho nákupu. Baví mě diagnostika vozidel i setkávání s vámi, našimi klienty. Věřím, že budete se službami a produkty Auto AZ Consulting spokojeni a přinesou vám vysokou přidanou hodnotu při nákupu ojetého auta. Těším se na viděnou s vámi.

Ing. Aleš Zich, zakladatel a majitel projektu Auto AZ Consulting