Toyota Avensis 2.0 – benzín, který ještě dlouho poslouží

Aleš Zich

Aleš Zich

Před pár dny jsme pro klienta proklepli pěkně prostorný kombík Toyota Avensis. Navíc s poměrně silným dvoulitrovým benzínovým motorem. Toyota a benzín. To je obvykle sázka na jistotu. Obzvláště pak s manuální převodovkou. Jenže tenhle kousek má variátorový automat CVT. Ano, přesně ten, který občas zlobí. Ptáte se, proč vůbec takové auto doporučujeme?

Ačkoli se jedná o kousek z roku 2016 s nájezdem 169 170 kilometrů, šlape všechno včetně automatické převodovky na jedničku. V tomhle případě se totiž původnímu majiteli podařilo krátce před prodejem automat vyměnit v rámci prodloužené záruky. Hezky pěkně! 🙂 Automat je tedy originál nový a měněný přímo v Toyotě. Avensisu s CVT převodovkou svědčí především klidná jízda, takže pokud nový majitel nebude autu v kopcích šlapat na krk, může mu nová převodovka dobře sloužit klidně dalších 150 tisíc km.

Jinak je tahle povedená Toyota ve stavu sednout a jezdit. Líbí se nám i výbava včetně tempomatu, navigace s velkým displejem, asistentem pro jízdu v pruzích a vyhřívanými sedačkami. Co víc si přát?

Tohle auto zkrátka klientovi doporučujeme. Brali byste ho taky?

A abychom nezapomněli, tady je krátké video z prověrky 🙂

Objednávka služeb

Videoprůvodce koupí ojetiny