Škoda Rapid 1.0 TSI – jak obstál roční vůz v naší detailní prověrce? (video)

Aleš Zich

Aleš Zich

U ročního vozu s nájezdem 22 tisíc kilometrů člověk neočekává mnoho potíží. Pro klid našich klientů i z vlastní zvědavosti jsme ročního Rapida nicméně moc rádi prověřili. Proč? Litrové TSI je v Rapidu na trhu ojetin novinkou. Do prodeje se tento motor dostal teprve někdy v polovině roku 2017, a tak převážná většina ojetin ještě nemá mnoho najeto. Očekáváme ale, že v příštím roce jich na tuzemském trhu ojetin přibude výrazně více. Nejvyšší čas, abychom si tuto motorizaci pořádně proklepli. Tak jdeme na to.

Studený start ročního kousku dopadl výborně. Motor jede hladce, čistě, zkrátka tak, jak má. Příjemným překvapením je pro nás jízda po dálnici. Litrové TSI zvládá Rapida pohánět kupředu svižně a bez zbytečných prodlev. A to jsme se na něj připravili nadmíru svědomitě. Rapida jsme osedlali rovnou čtyřmi dospělými a tuhle zatěžkávací zkoušku s přehledem ustál. Do 120 km v hodině nemáme výkonu co vytknout. Za touhle hranicí už ale trochu přituhuje. Zrychlení vyžaduje podřadit, sešlápnou pedál až na podlahu a pořádně vytočit motor. Ale když se chce, všechno jde.

Tak jako i u ostatních vozů našich klientů, budeme i v tomto případě sledovat, jak se bude litrové TSI vyvíjet co se týče dlouhodobé spolehlivosti. Zatím věříme, že litr naváže na úspěchy silnější dvanáctistovky.

Následuje video z prověrky. A pod ním jsme přiložili i několik fotografií. Co bychom pro vás neudělali…:-)

 

 

Objednávka služeb

Videoprůvodce koupí ojetiny