Prověřili jsme krásné Volvo V60 D4 133kW

Aleš Zich

Aleš Zich

Proč krásné? Design tohoto auta se mi velmi líbí a k tomu je prohlédnutý vůz ve skvělém stavu. Tato V60 z roku 2015 je po jediné majitelce, najeto má 122tis.km, měla pravidelný servis a neprošla žádnou havárií.

Zajímavostí tohoto vozu je, že je to blízký příbuzný Fordu Mondeo, který jsme prověřovali před několika dny a psali o tom na FB: Prověřili jsme Ford Mondeo 2015

A s trochou nadsázky mi připadá, že kdybych koukal na oba vozy pouze zespodu, možná bych jen obtížně rozeznal, jestli koukám na V60 nebo na Mondeo. Dokonce i pořizovací cena byla u obou vozidel velmi podobná, lehce pod hranicí 300tis.Kč.

Celkově je však V60 vlastně úplně jiné auto než Mondeo. Podle mého názoru umí Volvo „obléknout“ krásně a stylově běžnou konfekční techniku Fordu a dát jí šmrnc i jistý nádech luxusu. A to i dojmem z jízdy. Volvo V60 je podle mé zkušenosti tišší a komfortnější než Mondeo. Jezdit mě však baví s oběma vozy. Každý přináší trochu něco jiného. Mondeo mi připadá takové mírně sportovněji surovější, V60 zase uhlazeněji komfortní. Rozdíl je však znatelně menší, než u vozů předchozích generací , kdy bývala Volva ještě více zaměřená na pohodlí a plavný luxus, Fordy zase více na přesnost řízení a sportovnější dojem z jízdy včetně precizní zpětné vazby od podvozku.

Ale zpátky k prohlédnutému vozu. Jak už jsem psal, tento konkrétní kus je ve výborném stavu, takže potřebuje pouze výměnu motorového oleje a filtrů a bude ještě mnoho desítek tisíc kilometrů velmi pravděpodobně jezdit bez jakýchkoliv nečekaných výdajů za opravy.

Takové ojetiny máme my i naši klienti moc rádi.

A co Vy? Dali byste přednost Fordu Mondeo nebo Volvu V60 a proč?

Těšíme se na Vaše komentáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Objednávka služeb

Videoprůvodce koupí ojetiny