Infinity QX70 – večerní auto :-)

Aleš Zich

Aleš Zich

Prověřil jsem zajímavý kousek Infinity QX70 3,0d.

Večer a převážně potmě.

Co myslíte, bylo to „večerní auto“ jako v jednom známém seriálu o autobazarech? To úplně ne. Tento kus byl z roku 2016 a měl najeto poctivých 46tis.km.

Zvenku se mi jeho design moc líbí. Infinity jsem dosud prohlížel výhradně s benzínovými motorizacemi  a vždy mě to hodně bavilo. Spřízněnost těchto aut s modelem Nissan 350Z a 370Z byla vždy znát.  Proto jsem byl zvědavý, jak na mě zapůsobí tohle auto s naftovým motorem V6 z dílny Renaultu.

Zklamalo mě to..

Výkon motoru je sice asi dostatečný, ale dynamikou mě tedy neohromil. Automatická převodovka řadí komfortně, ale pro dynamičtější styl jízdy hrozně pomalu i ve sportovním režimu. Tím pro mě tomuhle autu zmizelo jeho hlavní kouzlo, což je u benzínových verzí velmi zábavný jízdní projev. Předchůdce tohoto motoru 3,0d od Isuzu měl dost otřesnou pověst z hlediska nespolehlivosti. Motor V9X použitý v tomto voze má být zcela jiné konstrukce a neměl by snad být problematický. Toto nemůžu hodnotit, protože jsem se s ním za léta své praxe při prověřování ojetých automobilů zatím nesetkal. V tomto voze se zatím jevil zcela v pořádku.

Proč zájemce auto nakonec nekoupil?

 

Kupujícího od koupě odradily následující zjištění. Počínající koroze na podvozku, což bývá častá bolest těchto aut. U takovéhoto vozu s cenou výrazně přes 0,5mil.Kč to však není úplně příjemné. Dále se nám vyskytlo několik chybových hlášek na diagnostice, které mohly mít různé příčiny. Třeba i  slabší baterii. Že však mívá Nissan potíže s kvalitou elektroinstalace je známá věc, takže nebylo ani možné vyloučit podobný začínající problém.

Dojmy z kvality i jízdy byly rozpačité.

I když tedy auto bylo celkově v pořádku, rozhodl se klient koupi nerealizovat. Hlavní roli v tom hrálo mírné zklamání z jízdního projevu, nepříjemná počínající koroze na mnoha místech podvozku a potenciální možnost potíží s elektroinstalací.

Prodávající byl vstřícný.

Je potřeba říci, že prodejce se choval profesionálně, umožnil všechny potřebné úkony při prověrce vozidla včetně zvednutí vozu. Ve svém zápise o stavu vozu měl i zmínku o počínající korozi.

A jak se tohle Infinity jeví Vám?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Objednávka služeb

Videoprůvodce koupí ojetiny