Užitkáč není osobák, aneb jak vybíráme ojetou dodávku?

Aleš Zich

Aleš Zich

Klientů, kterým jsme pomohli vybrat starší dodávku máme nepočítaně. A je skvělé, že se k nám před dalším nákupem opět vracejí. Jsou to zákazníci ze zahradnických firem, autopůjčoven, nebo třeba ze stavebních společností. A právě to byl poslední případ. Pro stavaře jsou při koupi ojeté dodávky většinou důležité rozměry nákladového prostoru, často je třeba hledat i šestimístné provedení. Podobné specifické kombinace je někdy malinko složitější na trhu ojetin objevit. Jeté dodávky ale mají oproti osobním vozům i další specifika.

Například taková rozvážková dodávka – většinu času stráví ve městě a mívá málo najeto. Když pak v inzerci narazíte na třeba osmileté auto s nájezdem pod 200 tis.km., zdá se to být lákavá nabídka. Jenže častým startováním, rozjížděním, řazením, brzděním, přejížděním kolejí, obrubníků apod. to může mít takové auto už technicky v podstatě „za sebou“. A pak jsou třeba dodávky, které jezdí meziměstské trasy, najedou za rok 100 tis.km i více a po čtyřech letech se prodávají s nájezdem 450tis.km, který většinu kupujících děsí. Přitom jsou kolikrát v lepším stavu, než předchozí „měšťák“. My se na rozdíl od většiny kupujících takových vozů nebojíme, protože s nimi máme velmi dobré zkušenosti. Pro naše klienty ale hledáme většinou takovou zlatou střední cestu. Tedy auto s menším nájezdem, ale v co nejlepším technickém stavu. A to znamená jediné – na auto se přijet fyzicky podívat k prodejci a důkladně ho proklepnout.

Třeba teď nedávno jsme pro našeho stálého klienta hledali velkou šestimístnou dodávku. Po skoro dvou měsících, kdy se nic zajímavého ne a ne objevit, jsme konečně narazili na zajímavý inzerát. Fotografie OK, popis dle prodejce také, najeto za šest let lehce přes 200 tis.km – doložených. Tak jsme vyrazili. A povedlo se. Tohle byla jedna z nejhezčích dodávek, co jsme za dlouhou dobu viděli. Motor vrněl jak u nového auta, podvozek vypadal také na polovinu km i stáří auta, celkově nás prostě tenhle Ford Transit velmi potěšil. Potřeboval udělat jen olejový servis (s výměnou olejové vany, která byla povrchově dost orezlá), zadní brzdy a opravit jeden ze zámků dveří – vše tedy v podstatě běžné záležitosti. Tak až budete vybírat dodávku vy, dejte nám vědět. Věříme, že se nám podaří najít stejně hezké auto i pro vás. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Objednávka služeb

Videoprůvodce koupí ojetiny