Terénní pickup a krásná žena

Aleš Zich

Aleš Zich

Jak to jde dohromady? To jsme se dozvěděli při prověrce pickupu Mitsubishi L200 z roku 2013 s nájezdem 115 tis. km.

Ale hezky od začátku. Naše klientka si nás objednala nejprve k prověření jednoho L200 z roku 2014 s uváděným nájezdem pouhých 50 tis. km. Na místě jsme od něj ale raději dali ruce pryč. Kromě četných kosmetických vad nemělo auto v pořádku stahování oken, chyběly lišty kolem čelního skla (auto bylo v minulosti opravované po střední havárii na přední část – předem přiznané prodávajícím), od 50 km/h někudy svištěl nepříjemně vzduch, svítila kontrolka filtru DPF a při jízdě byly znát různé počínající vůle v hnacím řetězci. Bylo tedy jasné, že je třeba hledat dál.

Vybíráme L200 s pravidelným servisem

Vybrali jsme proto společně s klientkou z inzerce několik dalších tipů a napodruhé už se povedlo. Mitsubishi L200, které vidíte na obrázcích, má jasný původ, pravidelný servis a je celkově v mnohem lepším stavu opticky i technicky než první prověřovaný vůz. Během prověrky se ukázalo, že auto má několik povrchově opravovaných a lakovaných vnějších dílů karoserie po menších odřeninách. Zjistili jsme taky lehčí únik oleje kolem těsnění klikové hřídele u řemenice drážkového řemene.

Co bude třeba vyměnit?

Naše doporučení je jasné. Při další výměně oleje bude nutné provést výměnu těsnění klikovky, tzv. gufera. Preventivně jsme ještě doporučili promazat kříže kardanové hřídele. L200 má přes kardan hnanou zadní nápravu a dostat auto do smyku není díky lehkému zadku nenaloženého auta ani na suchu žádný problém. Ručně si u tohoto modelu pákou připojíte pohon přední nápravy „do rychla či do pomala“ a v tu chvíli už si auto ani na mokré silnici “nehrábne”. Vše jsme vyzkoušeli přímo na mokré trávě. V tu chvíli se z L200 stane to, čím skutečně je – pracovní auto do těžkého terénu, které hned tak něco nezastaví a odtáhne snadno i přívěs s koňmi. Tím se dostáváme k otázce z počátku článku. Klientka provozuje statek a potřebuje převážet právě takovéto těžké přívěsy. A na to je L200 přesně stavěná. Přejeme mnoho šťastných kilometrů s novým pracantem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Objednávka služeb

Videoprůvodce koupí ojetiny