Jak hodnotíme ojetý Ford S-Max?

Aleš Zich

Aleš Zich

Dnes vám představíme jednu z nejzajímavějších nabídek na trhu ojetin. Jde o Ford S-Max, který se na trhu ukázal v roce 2006 a o pět let později prošel faceliftem.

Tento konkrétní kousek, s kterým jsme natáčeli video níže, byl z roku 2014. Můj osobní názor je, že právě facelift S-Maxu po stránce designu hodně pomohl. Přiznám se, že pro mne je S-Max jeden z nejhezčích Fordů. Ale i uživatelsky jej hodnotím velmi pozitivně. Ačkoli spadá mezi rodinná MPV, jízdně se dá jeho chování na silnici přirovnat k běžnému kombíku. Podvozek je naladěný komfortně, ale přitom v zatáčce přesně víte, co auto udělá. A i když pojedete rychleji, myslím, že vás jízda s S-Maxem bude bavit. Tohle auto se povedlo i co se týče spolehlivosti. S klienty je kupujeme už řadu let a zatím nemáme od nich žádnou negativní zpětnou vazbu. I když se v minulosti, hlavně před rokem 2006, potýkaly naftové motory TDCi s řadou závad, u S-Maxu jde o motory, které vyvinul Ford ve spolupráci s PSA (Peugeot + Citroen). Tyto dieselové motory jsou už podstatně spolehlivější. Pokud tedy koupíte ojetinu s motorem, který její předchozí majitel nezničil, nebo nemá vady v době prodeje, je zde veliká šance, že bude motor sloužit i nadále.

Uvnitř S-Maxu je vše na svých místech, palubní deska je přehledná a ovládání intuitivní. Vůz, který jsme měli k dispozici má výbavu Titanium, která obsahuje řadu nadstandardních prvků. Má například vyhřívané sedačky, vyhřívané čelní sklo, tempomat, ovládání rádia z volantu, a tak dále. Takováto výbava je za nás více než dostatečná a poskytne vám veškerý komfort, který od auta této kategorie v dnešní době můžeme chtít. Tento konkrétní kousek má dokonce sedm míst. Právě takto konfigurovaných vozů v sedmimístném uspořádání mezi ojetinami mnoho nenajdeme. Nicméně při troše štěstí se hezké sedmimístné ojetiny najít stále dají. Potěšitelný je fakt, že i při sedmimístném uspořádání zbude docela slušné místo v zavazadelníku. Určitě tak vyhoví rodině klidně i s třemi dětmi na běžné používání.

Ojetý Ford S-Max kromě slušné nabídky vnitřního prostoru nabízí i komfortní svezení, elegantní design a zároveň i perfektní jízdní vlastnosti. Chcete-li se s rodinným autem svézt svižně, komfortně, úsporně a dlouhodobě spolehlivě, je S-Max v této kategorii rodinných MPV jedna z velmi dobrých, ne-li nejlepších možností na trhu. Abychom ale nekončili jen samými pozitivy, musíme zmínit, že S-Max s automatickou převodovkou může při vyšších nájezdech trpět řadou závad. Podrobnosti jsme zmínili v našem předchozím článku. Přes to ale hodnotíme starší Ford S-Max s manuální převodovkou jako zajímavou ojetinu s vysokou spolehlivostí.

2 Responses

 1. Pane Zichu, facelitftovaný S-Max je skutečně po designové, jízdní a praktické stránce velice podařený vůz. V českých končinách se to hemží naftovými motorizacemi, o kterých lze dohledat poměrně hodně informací.
  Jaká je však situace v případě benzinových motorů – od faceliftu se nabízejí pouze agregáty 1.6 a 2.0 Ecoboost. Na tyto motory jsem slyšel rozporuplné názory – jedni je považují za tiché, pružné a spolehlivé, jiní poukazují na fatální problémy s praskajícími písty (a to i při nízkých nájezdech). Kde je však pravda?

  Děkuji za odpověď,

  Vašek

  1. Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. V případě S maxu (a Fordů obecně) celkově raději doporučujeme od nástupu benzínových Ecoboostů volit motory naftové. Benzínové motory Ecoboost jsou sice pružné a tiché, jízdně obvykle velmi příjemné, ale z hlediska spolehlivosti jsou s nimi zatím dost špatné zkušenosti. Na jejich poměrně malý poměr na trhu jsme se již setkali s příliš mnoho závažnějšími závadami těchto motorů. Chystáme o tom samostatný článek na tento blog, jen se k tomu v rámci dalších aktivit potřebujeme propracovat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Objednávka služeb

Videoprůvodce koupí ojetiny