Ford Galaxy – po 11 letech stále ve skvělém stavu

Aleš Zich

Aleš Zich

Raritky – ty my máme rádi. A tohle je jedna z nich. Jedenáct let starý Ford Galaxy ve vrcholné výbavě Ghia vypadal už na první pohled skvěle. V jeho výbavě nechybí třeba vyhřívané přední sklo i sedačky, tempomat, navigace a další vychytávky. Na tehdejší dobu paráda. Jenže na první pohled my nedáme, a tak jsme se pustili do důkladné fyzické prověrky.

Benzínový motor 2.3 v kombinaci s automatem je na trhu ojedinělý, a tak jsme si ho pořádně proklepli v akci. Jede spolehlivě a klidně. Pravda je, že někomu by mohlo ke štěstí pár kilowatt chybět. Ale ve výsledku musíme uznat, že novému majiteli poskytne všechno, co potřebuje pro klidnou a spokojenou jízdu. A to je taky hodnota!

Říkáte si, co nás tak nadchlo na 11 let starém autě, že o něm píšeme článek na náš blog? Jednoznačně velmi dobrý stav. Auto má za sebou 184 624 kilometrů, ale stavem předčí kdejakou podstatně mladší ojetinu s nižším nájezdem. Motor i převodovka prověrkou prošly bez ztráty kytičky. Přední a zadní brzdy jsou zánovní včetně kotoučů, takže tam nového majitele žádná investice nečeká. Zánovní letní pneumatiky taky potěší. A podvozek bez vůlí a koroze? Tak to se jen tak nevidí.  Takhle opečovávaná auta bychom při našich prověrkách zkrátka chtěli potkávat častěji…

Podívejte se na video z prověrky:

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Objednávka služeb

Videoprůvodce koupí ojetiny