Subaru Forester – 4x a dost

Admin

Admin

Rádi se s Vámi dělíme o naše zážitky z autobazarů, ať už jsou kladné, nebo ne. Tzv. objížděcí dny, kdy s klienty vidíme více aut najednou, bývají někdy dost divoké na zážitky, což potvrzuje i nedávné obhlížení několika už trochu více ojetých Subaru Forester.

Zadání znělo jasně – najít ojetého forestera libovolné generace, avšak v pěkném stavu s potenciálem najezdit bez větších oprav ještě mnoho desítek tisíc kilometrů. Klient si sám vytipoval čtyři vozy, ke kterým jsme dle popisu neměli zásadní připomínky. A tak jsme tedy ve smluvený den společně vyrazili. Prohlédli jsme všechna čtyři auta a takovýto výsledek jsme opravdu nečekali.

První ojetina avizovaná v “top” stavu měla dokonce problém fungovat plynule na čtyři válce. Jeden válec ne a ne se chytit, potvůrka. 🙂 Mohlo jít o banalitu, např. špatnou svíčku, ale také se mohlo jednat o horší kompresi na válci, což už je poměrně drahá záležitost na opravu. Jelikož byl motor přestavěn na LPG, jelo se rovnou pryč. U ojetých aut s LPG jsme naprosto striktní a nemá šanci žádné, které by nemělo bezchybný chod motoru ve všech režimech. Najít příčinu a vyřešit ji může být totiž v těchto případech poměrně náročné časově i finančně. Na to nejsme zvědaví my ani naši klienti.

A další kousky z tohoto dne? Zažili jsme chvílemi až těžko pochopitelné situace. K dalšímu vozu nás totiž vůbec nepustili – prý že je kompetentní prodejce zrovna na dovolené, tak to musí počkat. Poměrně zajímavý přístup k prodeji vozu. 😮

U dalšího auta neměli zimní pneu a projížďka se neuskutečnila – podle zjištění na místě to stejně nemělo smysl. Poslední kapkou pak bylo, když jsme ve čtvrtém bazaru hned při vstupu nafasovali lopatu se slovy: “Když se chcete na vůz podívat, musíte si ho odhrabat.” Dobře tedy, odhrabali jsme, to není problém. Až po této vykonané práci jsme ovšem přišli na to, že vozu prokluzuje spojka a motor má na volnoběh problém udržet se nastartovaný.

Ten den jsme to tedy nakonec výjimečně ukončili bez koupeného vozu. Další forester poblíž už prostě nebyl. Nestává se to často a býváme z takového výsledku smutní, i když to k téhle práci patří. Klient to však přijal sportovně. Tato auta prostě neměla být jeho a byla to jen poučná cesta k tomu správnému vozu, který na něj čekal už druhý den. Brzy dáme vědět, k čemu nás to společně s ním zavedlo. 🙂

Objednávka služeb

Videoprůvodce koupí ojetiny